La ce distanță de grădiniță se dă transport?

21 мая 2018 27

Buna! Eu sunt mămică cu copil de 2 ani, trăiesc într-un sat întins - de la casa până la grădiniță sunt în jur de 5 km. Ni se oferă transport doar 3 anotimpuri, pe timp de vară nu ni se oferă transport. Unde ne putem adresa? Suntem mai multe mămici. Suntem în drept să cerem transport și pe timp de vară? Și unde mai pui că noi achităm 100 lei lunar pentru rută.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-na Eugenia, în aşa caz toate întrebările se soliţionează la primărie. Nu mai primarul e în stare să angajeze un trtansport şi pe timp de vară, se incasează de la DVS pe timp de vară taxa pentru transport, în aşa caz ce se face cu banii. N-a strica să atenţionaţi... mai detaliat poliţia, ceva nu e clar, primarul e un om " deştept ".

21 мая 2018