La cine cer permisiunea de a parasi tara, daca am interdictie in cadrul dosarului penal?

25 мая 2017 160

Daca a fost deschis un dosar penal de santaj in adresa mea, dosarul fiind la procuratura, am semnat actul ca nu am dreptul de a parasi tara, dar am nevoie urgent sa plec pe o durata de 10-15 zile din tara, dupa sa revin, pot sa fac asta sau ce trebuie si unde pot scrie vreo cerere pentru a-mi permite sa parasesc tara pe citeva zile si sanu am careva consecinte la plecare sau intoarcere?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Юрисконсульт

Incercati sa depuneti o cerere motivativa la Procuratura. Daca aveti aplicata masura preventiva de neparasire a tarii nu riscati sa plecati, in caz contrar poate fi schimbata.

26 мая 2017