Lucrări de construcţie neautorizate

8 февраля 2018 175

Buna ziua. Intrebarea mea e urmatoarea: s-a construit un garaj in locul celui vechi. Cum de legalizat constructia, deoarece lucrarile s-au efectuat fara autorizatia de constructie si certificat de urbanism? Garajul se afla pe proprietate privata, pe locul celui vechi. Suprafata de 30 m2.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Vitalie,
Urmează să vă adresați la autoritatea publică locală - Primărie să solicitați să vă dea lista actelor necesare, să obțineți toate actele necesare și să respectați procedura respectivă.
Totuși, Pretura de sector urmează să întocmească un Proces-verbal cu privire la contravenție, întrucât acesta este unul dintre actele necesare... mai detaliat pentru a fi prezentate pentru a legaliza această construcție neautorizată.

8 февраля 2018