Mai sunt valabile documentele?

8 августа 2020 16

Bună ziua. În mai 2020 am plătit asigurarea, drumurile pentru masina mea care atunci era a mea prin procura. Acum am făcut masina pe numele meu, au fost schimbate numerele, iar peste 15 zile îmi vine noul pașaport tehnic al mașinii pe numele meu. Întrebarea mea e dacă pot circula cu masina având numerele noi și documentele făcute pe numerele vechi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Mergeți si le introduceti modificarile, una la ASP asta la compania de asigurare, care doar va face transferul de date potențial contra unei plati.

9 августа 2020