Mașină cu numere transnistrene

4 января 2024 3

Bună ziua. Am o mașină cu numere transnistrene, am viză de reședință în Chișinău și permis moldovenesc. Mașina este înmatriculată pe unchiul meu din Bender. De ce documente am nevoie ca să circul în Moldova?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ion, eu vă propun să vă adresați cu o cerere oficială la MRĂU ( mun: Chișinău, str. Salcâmurilor 28 ) pentru a primi un răspuns ofical, de a vă întruni cu deplasarea automobilului al unchilui.

5 января 2024