Masini capcana

10 августа 2018 186

Cat de legal sunt toate aceste operatii ale INP cu masina capcana?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

perfect legal, cu conditia sa fie aprobate operatiunile speciale prin ordin al conducatorului, in modul prevazut de lege. Suplimentar, agentul constatator trebuie sa detina acest ordin, ca sa puteti intelege ca patrula anume in zona indicata in acel ordin.

12 августа 2018
  • Юрисконсульт

D-l Ighor, dacă DVS o să nimeriţi în aşa situaţie, să solicitaţi de la agentul de patrulare ordinul şefilor,care o să demonstreze că automobilul căpcană este amplasat pe traseul dat, din lipsa un aşa document poliţiştii sînt escroci, scopul lor să primească bani de la şoferi ( art. 190 CP... mai detaliat ).

13 августа 2018