Meseria mea e inca supusa restrictiilor?

17 июня 2020 49

Buna ziua. Sunt angajata intr-un salon, amplasat in centru comercial, ce presteaza servicii de manichiura-pedichiura. Patroana ne-a chemat la serviciu din data de 08.06.2020. Pe data de11.06.2020 am avut un control si am fost chemata la politie, unde mi-au pus amenda pentru ca am incalcat restrictiile. Pot sa nu accept si sa nu achit aceasta amenda? Eu nu am iesit la serviciu din proprie initiativa, m-a chemat angajatorul.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Atît dvs cît și angajatoarea dvs veți fi sanctionate...deoarece urma a fi respectată dispoziția Comisie Expeptionale iar faptul că dvs nu ați ieșit din propria inițiativă nu va scutește de răspundere...

18 июня 2020