Mi-a fost intocmit proces-verbal pe data de 12.04.2020.

22 апреля 2020 36

Mi-a fost intocmit proces-verbal pe data de 12.04.2020 in temeiul prevederilor pct. 2 al dispoziției CSE Nr. 2 din 26.03.2020. Am refuzat sa semnez din cauza ca nu ma plimbam, ci ma aflam singur in masina personala. Copia procesului-verbal nu mi-a fost inmanata. Daca imi vine amenda prin posta, ce se poate de facut? Multumesc!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Sunteți în drept de a contesta actul constatator și decizia de sancționare în termen de 24 ore.
Daca decizia de sancționare nu a fost inminată, atunci agentul constatator e obligat să o aducă la cunoștință sub sancțiunea nulității.

22 апреля 2020