Mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 4 ani

23 мая 2024 3

Buna ziua. Mi-a fost suspendat dreptul de a conduce mijloace de transport pe o perioada de 4 ani pentru ca am condus in stare de ebrietate. Dupa expirarea termenului amintit, trebuie sa trec si examenul practic, sau doar cel teoretic?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

37. Persoanele condamnate printr-o hotărâre judecătorească cu pedeapsă penală sau sancțiune contravențională cu privare de dreptul de a conduce vehicule pe un termen de un an și mai mare pot fi repuse în dreptul de a conduce vehicule, la expirarea termenului de privare, cu condiția susținerii probei teoretice a examenului... mai detaliat pentru obținerea dreptului de a conduce vehicule la categoriile/subcategoriile de vehicule solicitate pentru repunere.

25 мая 2024