Mi se refuză scutirea personală

15 августа 2017 53

Bună ziua. La serviciu mi se refuză scutirea personală, în baza celor trei copii pe care îi cresc, din cauza că aceştia nu au IDNP. Sunt angajat la o instituţie de stat, iar contabila motivează: 1) nu poate face înscrieri în baza de date din cauza că copiii mei nu au IDNP; 2) ar crea precedent negativ pentru ceilalţi angajaţi care primesc scutire personală pentru copii întreţinuţi.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт
  • Иные правонарушения

Bună ziua.
Privitor la IDNP acest nr. este indicat în certificatul de naștere a copilului. Prezentați la contabilitate certificatele de naștere a copiilor.
Numai Bine.

15 августа 2017

Certificatele de naştere ale copiilor nu au IDNP. De aici şi porneşte această problemă.

20 августа 2017