Munca la negru

22 января 2018 31

Bună ziua. Intrebarea mea este: dacă sunt cetătean român cu actele în regulă si am lucrat ilegal prin intermediar in Cehia, iar acum când vreau să plec nu vrea să imi dea voie, nu vrea să îmi plătească si mă amenintă doamna cu rafuiala fizică, ce pot face? In contextul în care locuiesc si plătesc chirie la o bună prietenă de a ei. Vă rog ajutati.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Viorica Chirnicinii
  • Параюрист

Buna ziua Ciprian. In cazul Dvs cred ca ar fi bine sa va adresati la Ambasada Romaniei in Cehia. Strada Nerudova nr. 5, Mala Strana, 118 00, Praga 1, Republica Cehă, sau telefonic + 420 257 534 210​.

25 января 2018