Nu am primit citatie la judecata

11 марта 2020 61

Am calitate de martor intr-un proces, dar nu am primit citatie. Trebuie sa ma prezint in sedinta? Care pot fi consecintele daca nu ma prezint?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Dacă ați fost informat cel puțin odată despre ședință în care urmează să vă prezentați, ar fi cazul sa va prezentați după necesitate.
Astfel veți fi citat daca exista asemenea necesitate. Sigur daca va eschivați de a va prezenta, puteți fi sancționat cu amendă.

23 марта 2020