Nu reusesc sa fac fata penalitatilor la credite

8 сентября 2019 87

Buna! Am o mica afacere si lucrez zi de zi, dar nu reusesc sa fac fata penalitatilor la credite. As putea sa plătesc cumva datoria plus dobanda fără penalizare, sau macar sa se oprească cumva penalitatile?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Bună ziua Andrei,

Deobicei în contractul de credit este prevăzut că prioritar se achită penalitățile, după dobânda și în final soldul. În cazul în care aveți restanțe, în mod obligatoriu plătiți și penalitățile.

Vă sfătui să negociația cu compania de creditare un grafic nou sau o modalitate prin care să reveniți... mai detaliat la graficul normal actual.

O zi bună să aveți.

9 сентября 2019