Numere transnistrene

27 мая 2019 28

Buna ziua! Rog ajutor! Sunt cetățean al Republicii Moldova cu viza de reședință r-nul Șoldănești. Pe data de 25.05.19, am fost oprit de serviciul de patrulare și mi-a fost aplicata amenda 3.000 lei și autovehiculul a fost ridicat la parcarea inspectoratului, chiar daca stăpânii autovehiculului s-au apropiat la fata locului. Eu mă aflam la volanul unui autovehicul cu numere transnistrene. Vreau sa contestez procesul-verbal, dar:
1. Care ar fi temeiul legal?
2. Unde sa depunem cererea?
3. Unde să mă adresez pentru informații?
Merci anticipat!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Salutare!

1. Petnru a contesta aveți termen de 15 zile de la data întocmirii procesului verbal.
2. Contestația se depune la sediul Inspectoratului National de Patrulare, mun. Chișinău, str. Doina 102.
3. Pentru informatii sunati la nr de contact al INP 022 466684 dar sfatul meu este să consultați un avocat.

Succes!

27 мая 2019