Oprirea autovehicului pe partea opusa a carosabilului

30 апреля 2017 82

Buna ziua, am citit nush unde ca politia rutiera nu are dreptul sa te opreasca ptr viteza ataеa timp cat se afla sau circula pe partea opusa a carosabilului. Si a doua intrebare ar fi: Daca nu exista poza cu masina, numerele de inmatriculare si viteza, exista poza aparte cu viteza unde se vede masina dar fara numere de inmatriculare, sau invers masina si numerele dar fara viteza. Insa toate pozele au fost facute la intervale mici de timp.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Юрисконсульт

Vedeți ordinul MAI nr. 45. din 19.02.2010. REGULAMENTUL SERVICIULUI PATRULARE RUTIERĂ.

11 мая 2017