Oprirea indemnizatiei daca ai credit neachitat

18 апреля 2020 67

Buna ziua. Am credite neachitate de 2 ani si am un copil mic in varsta de un an. Luna aceasta nu am primit indemnizatia pentru copil, cu toate ca toti au primit indemnizatiile. E posibil ca creditorii sa o fi oprit ?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Indemnizația pentru copil nu poate constitui obiect al urmării pentru datoriile dumneavoastră, astfel, sub nici o forma nu poate fi urmărită de creditori, deoarece este predestinată copilului.

18 апреля 2020