Părăsirea locului accidentului

18 августа 2024 0

Bună ziua. Cineva mi-a lovit automobilul care era parcat regulamentar şi a plecat. După mai multe căutări pe camere video, șoferul vinovat a fost găsit. Acesta a lovit o portieră, dar la service îmi spun că trebuie vopsite ambele pe partea vizată, pentru că mereu există o diferență mică de nuanță. Șoferul vinovat nu este de acord să achite pentru a doua portieră. Pot cere să-mi ramburseze cheltuielile suportate cu închirierea unui automobil pe perioada cât automobilul meu a fost în reparație? Cum rămâne cu devalorizarea prețului automobilului în urma accidentului? Ce despăgubiri morale pot obține pentru toate inconveniențele create?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna ziua Gicu, trebuie să fac rost de toate procesele verbal, cum cu sângu, așa cu portieră ( dacă mai există undeva ) pentru a scoate o decizie, despăgubiri morale n-ai să câștigi nimica, că n-ai suferit direct DVS, ce a/m și mai sunt alte circumstanțe.

18 августа 2024
Mihai Gherbovei
  • Адвокат

bună, gîndurile sunt foarte înțelegîtoare dar vreau să vă amintesc că dvs trăiți în R Moldova, iar pretențiile de mai sus sunt cam ....
succese

30 августа 2024