Partaj mijloc de transport procurat in baza la procura generala

8 ноября 2017 53

Buna ziua, va rog sa ma ajutati. Sotul a procurat un automobil in baza procurii. La partaj - cum se va imparti? Voi putea avea parte si eu din el? Sau doar sotul il poate folosi? Va multumesc.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

La moment dreptul de proprietate nu este pe sotul dstra ci pe fostul proprietar , astfel pina la expirarea procurii sotul urmeaza sa inregistreze dreptul de proprietate pe numele sau , or sotul poate recurge la alte metode pentru a ascunde dreptul de proprietate !

9 ноября 2017