Partajare avere.

15 февраля 2020 113

Buna ziua. Unchiul meu a divortat, partajarea averii dureaza deja de 3 ani. Procesul se tot intinde din cauza fostei sotii. Cum schimbam avocatul (pe care il suspectam ca a fost cumparat de partea adversa)? Vom avea acces la toate actele pentru a le transmite altui avocat? Mersi mult.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Адвокат

Buna ziua, nuștiu cît este de corect să suspectați avocatul, însă, dvs. sunteți în drept să reziliați contractul de asistență juridică cu acest avocat, el nu va mai avea dreptul să vă reprezinte interesele.

In același timp încheiați un alt contract cu un alt avocat care va participa în continuare pe... mai detaliat dosar.

Noul avocat este în drept să facă cunoștință cu toate materialele dosarului aflat pe rolul instanței de judecată.

Mă puteți contacta pentru mai multe detalii.

16 февраля 2020