Partajarea averei

25 мая 2018 52

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog, în cazul în care părinții au divorțat dar nu au făcut partajarea averei, mama trăiește peste hotare însă tatăl și-a construit în curtea unde este casa construită de ei o minicasă unde trăiește cu concubina. Ce se poate de facut în așa caz? Este posibil de îndepărtat acea femeie din cutea casei, sau dacă tata a decis să trăiască cu ea, e ok așa?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună,
Tatăl are toate actele în regulă pentru noua casă? La moment totul depinde dacă actele sunt în regulă sau nu! Tatăl Dvs are dreptul să dispună, folosească și posede bunul atât timp cât este coproprietate în devalmasie ce nu a fost partajată.
Doamna nu s-a gândit să partajeze bunurile?

25 мая 2018