Partajarea casei de locuit

28 октября 2017 27

Dupa procesul de judecata la partajare am fost trimisi la executorul judecatoresc pentru a depune hotarirea judecatoriei. Dupa ce acesta a pregatit toate documentele pentru a le depune la cadastru, ne-a spus ca ambele parti trebuie sa achite cate aproape 8.000 lei. Eu suma am agonisit-o timp de mai multe luni si am achitat. Cealalta parte n-a achitat suma deoarece se afla peste hotare si cred ca nici n-o va achita daca nu se intoarce in tara. In acest caz, care pot fi consecintele?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Un sir de interdictii aplicate de catre executor in ce priveste interdictia de a parasi localitatea , sechestrarea conturilor , aplicarea amenzilor contraventionale , achitarea penalitatilor !
Va sugerez sa contactati persoana pentru a incasa suma data cit mai rapid , pentru a evita sumele exonerat de mari ulterior !... mai detaliat
Succese !

30 октября 2017