Pasaport expirat

26 августа 2018 50

Am pasaportul rominesc expirat. As putea sa ma intorc cu titlul de calatorie in Republica Moldova? Stiu ca in tara pot intra cu pasaportul biometric, dar nu stiu daca la vama Romaniei imi vor permite sa ies.

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Dvs puteți călători cu Pașaportul biometric eliberat de autoritățile RM oriunde în UE.

27 августа 2018

Am iesit din tara cu pasaportul rominesc care a expirat.Vreau sa ma intorc Moldova cu titlul de calatorie rominesc dar nu stiu daca la rominia imi vor sa voie ca sa ies din tara cu acesta .

27 августа 2018
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Încercați sa apelați la Consulatul general al României din țara 8n care va aflați, iar aceștia la sigur vă vor oferi un răspuns.

27 августа 2018