Pensia alimentara copil

20 июля 2017 25

Sotul are un copil din prima relatie, dupa care a fost inchis 6 ani si acum suntem in proces de judecata. Fosta lui sotie e casatorita, are un copil cu prezentul sot, si cind a fost vb de copil si sa-i dea numele de familie, ea a fost categoric impotriva. Acum cind la noi s-a mai rezolvat, sotul lucreaza si are un salariu de 2500 lei, ea cere pensie alimentara, si daca nu suntem deacord, va face testul ADN si daca se confirma, tot el va achita cheltuielile. Dati-ne un sfat va rog. Multumesc anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Înaintați acțiune în judecată pentru stabilirea paternității copilului și dacă soțul dvs nu se dovedește a fi tatăl copilului, atunci acesta sub nici o formă nu paote fi obligat la plata pensiei alimentare.

21 июля 2017