Pensia de urmas, studii la zi, serviciu

24 декабря 2017 43

Sunt studenta la zi. Daca ma angajez la lucru cu un salariu oficial de peste 5.000 lei MD, pot beneficia in continuare de pensia de urmas? In cazul in care nu pot beneficia, trebuie sa achit amenda pentru faptul ca nu am anuntat Casa de Asigurari?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Dvs beneficiaiți de pensia de urmaș datorită fatului că întreţinătorul dvs a decedat şi era beneficiar de pensie sau îndeplinea condiţiile pentru a primi o pensie, iar faptul că dvs vă angajați în câmpul muncii sau nu asta nu relevă asupra beneficierii pensiei.

Astfel, concluzionând cele spuse mai sus nu putem... mai detaliat vorbi despre aplicarea sau existența unei astfel de amenzi.

24 декабря 2017