Pensie alimentarà!

5 августа 2018 81

Bunà ziua! Îmi spuneți và rog care e procedura ín cazul dat. Soțul lucrezà peste hotare neoficial. Avem un copil de 2 ani și sunt ínsàrcinatà ín 6 luni. Din cauzà cà nu íși exercità obligațiile de pàrinte vreau sà depun cerere de divorț și sà-l dau la alimente. Dar faza e cà nu știu cum se procedeazà ín cazul dat, sà aștept íntai sà nasc ca sà achite pensie și pentru al 2-lea copil. Sau care e procedura și ce e mai bine de fàcut, spuneți-mi và rog!!! Ín situația mea chiar am nevoie și de aportul lui deoarece mi-i greu singurà.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Depuneți o cerere de divorț și solcitați și încasarea pensiei de întreținere pentru copilul dvs minor, ca să aveți parte de ajutor material pentru primul copil până la nașterea celui de al doilea, ulterior veți înainta o altă acțiune cu privire la cel de al doilea copil minor iar titlu... mai detaliat executoriu il veți prezenta la executorul care asigură executarea primului dosar pentru a le satisface pe ambele tangențial.

6 августа 2018