Pentru că nu am achitat ratele lunare, creditorul a desfăcut contractul și cere să întorc o sumă pe care nu o am

28 мая 2024 3

Bună ziua! Nu am achitat timp de două luni ratele la un credit contractat la o companie nebancară și creditorul a desfăcut contractul. Am cerut să ne acorde timp pentru achitare parțială, pentru că nu dispunem de toată suma pretinsă de creditor, dar acesta ne amenință că voi veni acasa pentru a sechestra bunurile aflate acolo. Locuim la părinți, nu am bunuri personale. Ce pot să fac în această situație?

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A ÎNVIAT!!! Este necesar de analizat situația dvs. Pentru ajutor și suport juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

29 мая 2024
  • Юрисконсульт

Buna Nadejda nimic nu puteți să faceți, de văzut ce e spus în contractul de creditare, nu poate el să expire așa de repede. Creditorul nu este în drept, ca să vină la DVS acasă să sechestreze careva bunuri, e un paradox. Nadejda, în primul râbd ei trebuie să... mai detaliat se adreseze în judecată, să facă rost de o hotărâre, să se adreseze un executor de al lor, ca uștimul să aibă dreptul să pună sechestru pe bunurile DVS și nu a părințelor DVS, să vă comunicie, pe când ei vor veni să le râdice, dar asta este necesar de timp, nu transmiteți nici-un ban lor, ei au dat dovadă că sunt ” deștepți ”, Nadejda în primul rând să vă liniștiți, să nu facețio prostii, mai concret DVS sunteți în drept să apelați la viberul meu, de pe telefonul +37368669950 și noi vom vorbi mai detailiat.

29 мая 2024
  • Адвокат

....părinții au dreptul să nu dea acordul de a intra în locuința lor oricărui executor judecătoresc, care va avea nevoie de autorizația judecătorului, pe care nu o va putea obține deoarece proprietarii imobilului nu sunt debitorii...........spuneți-le direct că trebuie să accepte un acord și negociați cu ei.....

29 мая 2024