Persoana sta la evidenta psihiatrica, iar dupa decesul sotului a vindut apartamentul

30 сентября 2017 42

Buna ziua. Persoana sta la evidenta psihiatrica, iar dupa decesul sotului a vindut apartamentul in care locuia impreuna cu copii minori. Persoana este si dependenta de alcool. Cu banii de pe apartament a plecat intro directie necunoscuta, iar copii i-a lasat la rude, fara sa-i asigure cu ceva bani din vinzarea apartamentului. Se poate de reziliat cumva contractul de vinzare-cumparare si de intors copiilor apartamentul?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Da,în temeiul art.224.Cod Civil- În dependență de cum a intrat în posesia bunului cel ce este la evidența psihiatrică- l-a moștenit? a fost procurat de acesta? copii au tutore sau curator și de căt timp? Dacă contractul de vînzare-cumpărare a fost înregistrat la cadastru?

1 октября 2017