Plata pentru munca

9 сентября 2017 48

Buna ziua. Asa intrebare: sotul fara un contract de prestare a serviciilor a indeplinit o comanda privind lucru cu mobila. In final clientul nu vrea sa achite pentru lucru. Legal sotul poate sa-si recapete banii, daca nu are niciun contract cu ei? Merci mult.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Practic este imposibil atâta timp cât nu există un act care confirmă efectuarea serviciului și obligativitatea plății de partea cealaltă după prestarea serviciului.

9 сентября 2017