Poate executorul cere deportarea din altă țară?

22 июня 2024 3

Bună ziua. Am de achitat niște comisioane la o companie de microfinanțare. Suma datoriei este 7.800 lei. Executorul ma amenință în mesaje că va cere autorităților din Rusia să fiu deportat în Republica Moldova. Cu toate acestea, nu am primit nicio notificare oficială.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Petru, în primul rând să-și pună pofta în cui executorul, el a dat dovadă că e ” deștept ” amanic e diștept, știi foarte bine, că acuma există război între Ucrfina și Rusia, noi sunte despărțiți de așa ceva, poșta întrețările noastre ne prea este. Ministerul Justiției a... mai detaliat țării noastre cu Ministerul Justiției a Rusiei nu lucrează, deoarece executorul trebuie să iasă direct la ei, ca ministerul lor să intervină, nu-l crede pe executor, e mincinos. Mai detailiat, eti în drept să eși pe viberul meu de pe telefonul +37368669950.

22 июня 2024