Poate fi suspendat un primar daca hartuieste moral un salariat?

13 августа 2017 14

Sunt salariat intr-o primarie, iar dupa alegerile locale, eu sunt amenintat deseori ca voi fi dat afara, pentru ca am sustinut alt candidat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Suspendat nu , acesta nefiind temei pentru suspendarea lui in calitatea sa de functionar public ! Totodata puteti adresa o plingere la politie pentru aplicarea unei amenzi , insa nu este clar ce contraventie a comis dinsul prin actiunile sale pina nu descrieti prin ce se manifesta "hartuirea morala "... mai detaliat de care a dat dovada !

14 августа 2017