Poate mama cu copilul sa plece sa locuiasca peste hotare cu traiul?

30 марта 2017 34

Poate mama cu copilul sa plece sa locuiasca peste hotare cu traiul?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Адвокат

Stimate Vasile, in cazul în care minorul pleacă să se domicilieze în străinătate, este necesar consimţământul, exprimat prin declaraţie, al ambilor părinţi ale căror semnături se legalizează notarial, iar în cazul altor reprezentanţi legali - consimţământul acestora, exprimat prin decizia autorităţii tutelare.

30 марта 2017