Poate un fondator sa imputerniceasca o alta persoana sa-i exercite drepturile in societatea comerciala?

30 июня 2023 11

Buna ziua. Eu sunt fondatoarea unei societăti comerciale (SRL). Pot intocmi o procura pe numele sotului pentru ca acesta sa participe din numele meu la adunarea fondatorilor si sa voteze la luarea deciziilor?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua dna Angela, daca sotul dvs nu detine calitatea de administrator al SRL, atunci este posibil de intocmit o procura notariala pentru ca acesta sa participe din numele dvs la adunarea fondatorilor si sa voteze la luarea deciziilor.
Daca aveti intrebari suplimentare nu ezitati sa mi le acordati pe... mai detaliat email: rotaru.help@gmail.com

3 июля 2023