Pot beneficia de asistenta unui avocat de stat pentru a cerere pensia alimentara pentru copil invalid?

13 мая 2017 33

Am o fetita 22 ani cu gradul I de invaliditate si as dori ca tatal ei sai achite pensie alimentara macar cit de cit. Pentru a da in judecata am dreptul de a lua un avocat de stat?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună seara, Lilia.

În cadrul oficiului teritorial al CNAJGS puteți beneficia de asistență juridică primară gratuită (consultație), dar pentru a beneficia de asistență juridică calificată se va verifica nivelul veniturilor Dvs.
Adresați-vă la oficiul teritorial din raza Dvs de domiciliu ( Chișinău, Cahul, Bălți, Comrat).

13 мая 2017