Pot contesta un proces verbal semnat?

18 июля 2018 40

Bună ziua! Va rog sa ma ajutați: soțul meu a fost oprit de poliție și a fost amendat cu suma maxima 3.000 lei pentru ca nu are permis de conducere, dar teoria era data și practica era în următoarele zile. Niciodată nu am încălcat și observați în trafic rutier. După ce criterii a fost pusă amenda maximala? Putem contesta în folosul nostru? De ce maximal, dar nu 1.500? Nu a încălcat niciodata nimi, documentele sunt in regula.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Marimea amenzii o apreciaza agentul constatator , insa in raport cu faptul ca sotul dvstra circula fara a avea asupra sa permis de conducere , creind astfel pericol , nefiind certificat si verificat de catre organele competente in ce priveste dexteritatea sa la conducerea unui autovehicul , riscind cu... mai detaliat viata proprie si viata altor persoane participante la trafic , as face la fel ! Nu pierdeti timpul cu contestarea procesului!
Succese ;)

23 июля 2018