Pot fi concediat pana la finalizarea procesului de judecata intre mine si angajator?

17 января 2020 71

Recent mi-a fost aplicata o mustrare pe care am contestat-o in instanta de judecata. Are dreptul angajatorul sa ma concedieze in baza art. 86 lit. y prim din Codul Muncii pana la desfasurarea procesului? Sunt pensionar.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

In cazul dat are loc suspendarea contractului individual de munca. Pina nu exista hotorirea judecatoreasca nu are dreptul sa va concedieze

23 января 2020