Pot pleca peste hotare ca sa-mi achit creditul ?

28 февраля 2019 127

Pot pleca peste hotare, daca inca nu am primit chemare in judecata in privinta neachitarii creditului? Daca primesc chemare si eu nu sunt acasa, ce ma asteapta ?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Puteți pleca și transfera banii pentru credit.
Daca nu aveți interdicție de parasire a țării puteți pleca liber.
Sigur ca in caz ca se acționează in instanță, riscați sa majorați suma datoriei cu cheltuielile de judecata.
Ulterior poate fi dispusa executarea silită cu aplicarea de sechestre pe bunurile ce le aveți, inclusiv... mai detaliat cu scoaterea acestora la vînzare.

28 февраля 2019