Pot pleca peste hotare dacă am un dosar penal, dar judecata încă nu a avut loc?

26 марта 2024 5

Bună! Figurez într-un dosar penal în calitate de bănuit, dar judecata încă nu a avut loc. În aceste circumstanțe, pot pleca peste hotare? Îmi trebuie urgent, vă rog frumos!

Jurist comments 2

  • Адвокат

dacă procurorul nu a aplicat măsura preventivă obligarea de a nu părăsi țara cu expedierea interdicției poliției de frontieră, atunci veți putea părăsi teritoriul republicii

26 марта 2024
  • Юрисконсульт

Noroc Sergiu, tu tot ești interesant, ne pui întrebare pe jumătate, tu nu te-ai referit la ce cauză penală te referi, adică ești bănuit, dar nu arăți aticolul, noi ă-am răspunc ce și cum, dar poți să nimerești în непоняткэ, ce fel de infracțiune ai săvârșit, e clar.

26 марта 2024