Pot recupera banii trimisi pe cardul unei persoane?

12 марта 2024 3

Buna ziua. Am gasit un cont pe Instagram care se ocupa cu vanzarea incaltamintei. Acesta parea a fi real, erau poze cu recenzii, dar numele persoanelor era ascuns. Am plasat o comanda si mi-au trimis numarul cardului pe care sa transfer banii, precum si poza buletinului. Dupa ce am platit, mi-au zis sa astept comanda 5-8 zile. Au trecut deja 14 zile si ei nu imi raspund la mesaje. Ce pot face in acest caz?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua dl. Marius, puteși să încecași să apelați in instanța de judecată pentru e recupera prejudiciul ți cheltuielile supprtate, inclusiv și celea suportate cu judecata.

13 марта 2024
Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Adresati-va cu o plangere la politie. Va pot indruma, contactati-ma pe email rotaru.help@gmail.com

13 марта 2024