Pot sa-l dau a 2 oara la alimente pe tatal copilului meu?

13 марта 2017 72

Din mai multe motive am fost nevoita sa-l scutesc de la plata alimentelor pe tatal copilului meu. Exista posibilitate sa-l actionez din nou pentru plata alementelor?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Bunduchi
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua Doamna Rodica, dacă sunteți în termen și copilul nu a împlinit vârsta de 18 ani, aveți posibilitatea să înaintați o cerere de chemare în judecată privind încasarea pensiei alimentare, dacă tatăl copilului nu participă cu mijloace financiare la educația acestuia.

14 марта 2017