Pot sa-mi fac pasaport biometric?

22 апреля 2018 58

Am fost dat in judecata, mi s-a pus amenda si am achitat-o. Pot sa-mi fac pasaport biometric? Unde sa ma adresez ca sa imi inchid dosarul si sa nu am restrictie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Urmeaza sa cunoașteți ca existența unei cauze în instanță, nu este motiv să aveți și careva interdicții.
Este necesar de a cunoaște despre ce este vorba și în primul rînd dacă sa ajuns pînă la executorul judecătoresc.
Cel mai simplu ar fi să vă adresați direct la Cris Registru adică... mai detaliat secția de pașapoarte. În cazul în care există careva interdicții, o să vă informeze chiar și cine a aplicat interdicții.
Succese

22 апреля 2018