Pot sa primesc si eu o indemnizație ca tînăr specialist?

26 февраля 2018 56

Buna ziua! Ma numesc Andrei, sunt student in anul 3 la Universitatea de educație fizică și sport, facultatea Psihopedagogie (frecventa redusa). Sunt angajat al doilea an consecutiv în calitate de profesor de educatie fizica la GM Mingir, r-nul Hincesti. As putea sa primesc si eu indemnizația ca tînăr specialist?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună Andrei,

odată ce dvs aveți calitatea de angajat și activați în baza unui contract individual de muncă puteți beneficia de îndemnizații, concedii etc.

27 февраля 2018