Pot sa schimb buletinul, daca am o procedura de executare silita?

21 февраля 2024 3

Buna ziua. Din cauza unei datorii la rambursarea creditului, in privinta mea este pornmita o procedura de executare silita. In aceasta situatie, imi pot schimba buletinul? Am nevoie de acesta pentru a ma putea angaja.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua. Desigur că puteți. Nu este o restricție pentru perfectarea buletinului de identitate.

21 февраля 2024
  • Юрисконсульт

Buna d-na Olga din 2007 s-a anulat o așa restricție, DVS sunteți în drept să schimbați buletinul.

21 февраля 2024