Pot transfera masina cu numere straine unei rude?

19 июня 2024 6

Buna ziua. Stiu ca limita pentru a conduce o masina cu numere straine este de 180 de zile. Eu am cetatenie si permis romanesc. Dupa expirarea celor 180 de zile, pot sa transfer masina cu numere romanesti mamei sau unei rude (cu cetatenie romaneasca) si apoi sa fac o procura pe numele meu, care sa-mi permita sa conduc masina care este pe numele rudei dupa ce trec acele 180 de zile? Practic conduc aceeasi masina insa pe numele altei persoane.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Victor, vă spun că nu. DFVS sunteți nevoit să legalizați a/m dat pentru a face tranzacțiile menționate mai sus.

20 июня 2024