Pot vinde un teren, dacă dețin doar titlul de proprietate privată emis de primărie

24 июня 2023 31

Bună ziua. Dețin un teren pentru construcție locativă, dar din documente am numai titlul de proprietate privată emis de primărie. Întrebare: Pot vinde acest teren numai în baza titlului? Dacă nu, care sunt pașii de urmat ca să-l pot vinde?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Desigur cu titlu puteţi vinde.
Aveţi nevoie de titlu, extras din registru bunurilor imobile, informaţie privind valoarea bunului şi buletinul de identitate.

24 июня 2023