Preschimbarea permisului de conducere model DL2008 in legatura cu expirarea termenului de valabilitate

17 января 2019 25

Buna ziua. Poate fi preschimbat permisul de conducere (model DL2008) in legatura cu expirarea termenului de valabilitate in alta localitate decat cea in care ai viza de resedinta, inclusiv comisia medicala? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nu, urmează să vă adresați totuși către instituția din raza unde aveți stabilit domiciliul

18 января 2019