Primit raspuns in sistemul mpay plata partiala

18 августа 2017 51

Buna ziua!
Am o dilema: am un caz - am parcat neregulamentar parcand intr-un loc interzis pe 16.08.2017 la 9:15. M-am prezentat la politie a doua zi si la data 17.08.2017 10:30 mi s-a facut procesul verbal: 3 puncte penalizare si 600 lei amenda. Am platit 300 lei online prin m-pay la 18-08-2017, 10:41 si raspuns mi-a venit plata partiala.
Cand e momentul stabilirii ei? (in cazul meu)

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună seara!

Cel mai probabil transferul în Trezoreria de Stat din cadrul Ministerului FInanțelor nu are loc imediat în momentul efectuării plății.

Asta se poate verifica simplu la Ministerul Finanțelor.

Succese!

18 августа 2017