Privind concediul de maternitate

22 апреля 2018 58

Bună ziua. Compania la care am activat pina la ieșirea în concediul de maternitate mi-a pierdut certificatul adus de la policlinică pentru completarea actelor care erau necesare pentru CNAS. Cu compania am avut contract de muncă pe o perioadă nedeterminată, deci alt certificat eu nu pot sa primesc. Cum pot rezolva întrebarea, căci deja de 2 luni tot mi se promite că se rezolva si tot nimic.

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Адвокат

Diana, compania care v-a pierdut certificatul medical urmeaza sa se adreseze cu un demers scris institutiei medico-sanitare respective pentru a va elibera un duplicat conform pct. 59 din acest act normativ: http://lex.justice.md/document_rom.php?id=56D39942:78D377B5

9 мая 2018