Problema cu pasaportul biometric

8 февраля 2018 94

Buna ziua. Imi trebuie ajutorul dumneavoastra: la mine e problema cu pasaportul biometric si nu pot sa-l primesc pentru ca am doua dosaruri penale. Unde trebuie sa le iau sau ce trebue sa fac mai departe, pentru ca dosarele sunt din anii 2009 si 2010. Ajutati-ma, va rog!?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Gheorghe  Botezatu
  • Адвокат

Buna. Va puteti adresa la arhiva judecatoriei care a emis sentinta in prima instanta; primiti copii de pe sentinte cu inscriptia ca sunt irevocabile; cu acestea va puteti adresa la str. I. Hincu ca sa primiti confirmare pentru documentare; dupa care urmati procedura generala de primire a pasaportului.

18 февраля 2018