Problema cu telefonul procurat de la lombard

19 апреля 2017 68

Buna acum jumate de an in urma sau chiar mai mult am procurat un telefon de la lombard. Am facut contract de vînzare cumpărare, acum peste o luna ne contacteaza de la politie si ne informează că telefonul de fapt este furat si sa ne prezentam la sector sal predam ei beau facut ordonanta de ridicare a bunului. Putem cumva sa întoarcem banii de la lombard?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Salut Ion,

În situația descrisă de tine, poți pretinde restituirea banilor achitați pentru telefon în baza bonului de plată pe care l-ai primit în momentul procurării telefonului și ordonanța de ridicare a bunului întocmită de poliție.

20 апреля 2017