Probleme in familie

21 августа 2018 93

Sunt in divort cu sotul meu, pentru ca el mereu ma invinuieste ca as avea relatii extraconjugale. Ma acuza de multe lucruri, el zice ca are martori, dar martorii lui mint. Eu stiu singura ca nu am facut asa ceva. Dovezi reale el nu are, dar ma terorizeaza cu fel de fel de vorbe, la care eu nu mai am puteri sa ma mai lupt cu el. Ce as putea face eu in acest caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Singura soluție este să vă adresați la organul de poliție cu o plângere pentru defăimarea comisa asupra dvs de către acesta. Ar fi bine sa probați cu martori spusele acestuia sau să prezentați o proba video în acest sens pentru a demonstra cu certitudine vinovăția acestuia și pentru a putea... mai detaliat fi sancționat.

21 августа 2018